Historie akcí

ZAHÁJENÍ LETOŠNÍ SEZÓNY NA PLOVÁRNĚ SE BLÍŽÍ

Vážení návštěvníci a příznivci plavání, letošní sezóna na plovárně začne 4. června. V provozu bude zatím pouze 25m bazén se solárním příhřevem vody a tobogán. Od 18. června pak bude k dispozici i velký 50m bazén. Otevřeno bude denně od 9:00 do 20:00 hodin. V případě nepříznivého počasí má provozovatel právo plovárnu uzavřít. Sezóna potrvá až do 11. září.  Od soboty 25. června do neděle 28. srpna bude otevřeno stejně jako v loňském roce - za pěkného počasí na plovárně a při špatném počasí v krytém bazénu. Při nejistém počasí vás budeme o provozní době informovat aktuálně prostřednictvím našich webových stránek: https://www.bazen-litomysl.cz/plovarna/index.phpOdstávka krytého bazénu je pro letošní rok naplánována od 29. srpna do 11. září. V tomto období bude krytý bazén uzavřen.


PARDUBICKO-HRADECKÝ PLAVECKÝ POHÁR V LITOMYŠLI

Máte rádi plavání a soutěživost? Tým lidí, který pro plavání opravdu žije, pro vás připravil další rok velmi zajímavého plavání v krytých bazénech i venku. Perličkou je noční plavání a setkání s úspěšným plavcem přes kanál La Manche. Letos poprve můžete začít i v Městském bazénu Litomyšl. Závod se bude konat ve čtvrtek 21. dubna 2016 od 19 h a bude se plavat 100 m a 500 m. K tomuto účelu budou v tento den vyhrazeny v krytém bazénu 2 dráhy při běžném plavání pro veřejnost. Informujeme vás s předstihem, abyste měli čas účast rozmyslet a hlavně se připravit. Zúčastnit se mohou plavci všech kategorií, věku i zkušeností. Součástí PPP je také rodinný týmový závod a možnost vyhrát let balónem. Podrobnější informace o soutěži najdete na www.pppohar.cz. PPP též znamená Plavání Pro Potěšení. Hlavním cílem je přispět k pravidelnému sportování a propagaci zajímavého a zdravého sportu. Máte chuť to zkusit i vy? Těšíme se na vás.


JARNÍ PRÁZDNINY S 211

Ve středu 24. února 2016 vás zveme do krytého bazénu v době od 10:00 do 14:00 hodin, kde si můžete užít chvíle zábavy a udělat něco pro své zdraví. Pro klienty Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR je v tuto dobu připraven i bonus v podobě vstupu do bazénu na 3 hodiny za cenu klasického vstupného (1,5 hod.)

 

  


OTUŽILCI 2016

Tradičně, jako každý rok, bude ve dnech 8. 2. - 19. 2. 2016 ve výplavovém venkovním bazénu vypnutý ohřev vody. Nabízíme možnost otužilcům a méně otužilým jedincům vyzkoušet si plavání v chladnější vodě. Nalézat hranice, či nové možnosti péče o své zdraví. Otužování pomáhá zaktivovat imunitní systém a pokrvit pokožku celého těla. Podporuje imunitu zejména v zimním období a pomáhá překonat mnohá virová onemocnění. Přijďte si pro svoji dávku „Elixíru zdraví“. Pokud se vám nepodaří přímo omládnout, potkáte určitě mnoho zajímavých lidí. Těšíme se na vás.


PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST 2015

Vážení návštěvníci a plavci, ve středu 7. 10. 2015 jste opět po roce srdečně zváni do litomyšlského bazénu na „Plaveckou soutěž měst“. Máte příležitost si zdarma zasoutěžit a reprezentovat Litomyšl, stačí uplavat 100 m na čas volným stylem bez startovního skoku a přidat tak cenné body do společného součtu městu Litomyšl. Zúčastnit se mohou všichni plavci bydlící, pracující či studující v Litomyšli, vítáni jsou i návštěvníci sympatizující s Litomyšlí z blízkého i vzdálenějšího okolí. Plným počtem bodů mohou přispět i děti do 7 let a senioři, stačí, když uplavou 100 m a to bez ohledu na čas. Ostatní plavci se bodují dle věku a zaplavaného času podle platných tabulek.

Bazén bude ve středu otevřen za tímto účelem pro veřejnost již od 7 hodin, lze využít i kondičně. Od 8 h do 15 h bude bazén vyhrazen pro účast školám – mateřským, základním i středním. Od 15 h do 21 h bude otevřeno pro širokou veřejnost včetně atrakcí, kdo podpoří soutěž, plave zdarma. Senioři mohou přijít plavat kdykoliv během dne. Soutěžíme do 20 h. Za odměnu získáte diplom a hezký pocit z podpoření akce. Více informací najdete na www.info-sport.cz. Těšíme se na vás.


CELKOVÉ VÝSLEDKY

celkove-vysledky-kategorie-6-2015.pdf

Všem soutěžícím děkujeme za účast a výhercům blahopřejeme.


PLAVEC LITOMYŠLSKA

Soutěž pro širokou veřejnost "Plavec Litomyšlska 2015 - 1. kolo" probíhá od pondělí 8. 6. do neděle 21. 6. 2015 v provozní době plavání pro veřejnost. Více informací naleznete v odkazu SOUTĚŽE. Vaší jednoduchou účastí v soutěži můžete získat sympatické ceny. Nepropásněte příležitost. Těšíme se na vás. 


PLAVEC LITOMYŠLSKA 2015

Městský bazén Litomyšl uskutečnil další ročník soutěže "Plavec Litomyšlska".

První kolo proběhlo od pondělí 8. 6. do neděle 21. 6. 2015 v rámci plavání pro veřejnost. Stačilo uplavat 50 m volným stylem na čas s možností startovního skoku. Zájemci byli rozděleni do několika věkových kategorii s tím, že první tři z každé kategorie mohou získat jako výhru volné vstupy do bazénu nebo na koupaliště.

PLAKÁT:pdf(60.85 kB)

PROPOZICE:pdf(172.57 kB)


PLAVECKÁ ŠKOLNÍ LIGA 2014 /2015

"Plavecká školní liga" je soutěž pro žáky 2. stupně ZŠ a víceletá gymnázia, která se zrodila v Rychnově nad Kněžnou a probíhá již 4 roky. Jedná se o štafetové plavání 4 x 50 m volným stylem bez startovního skoku.  V loňském roce se do soutěže zapojilo i Ústeckoorlicko a Litomyšlsko. V letošním roce se oblastních kol v Litomyšli zúčastnilo 6 škol, v Rychnově n. K. 7 a v Ústí n. O. též 7 škol.

 Nejlepší družstva postoupila do superfinále, které se letos konalo v Litomyšli v pátek 15. 5. 2015. Ve 4 věkových kategoriích soutěžilo 22 čtyřčlenných smíšených štafet z 12 škol - viz tabulka, 2 školy se omluvily. Po dvoukolovém štafetovém plavání se vyhodnocovaly z každé věkové kategorie nejlepší časy a z nich celkové pořadí.

Ti nejlepší obdrželi zlaté medaile a skleněnou trofej z rukou pana starosty Radomila Kašpara. Z 6. tříd zvítězilo družstvo ze ZŠ Bří Čapků z Ústí n. O (G. Kočová, T. Hrdina, V. Stránská, R. Novotný), ze 7. tříd družstvo ze ZŠ Fr. Kupky z Dobrušky (L. Hvězda, V. Bartošová, T. Sixta, L. Šťásek), z 8. tříd/ tercie družstvo z Gymnázia A. Jiráska Litomyšl (A. Nováčková, O. Posel, M. Holásková, B. Benešová) a z 9. tříd družstvo ze ZŠ Masarykova z Rychnova n. Kněžnou (T. Filipová, D. Dostál, V Dostál, M. Šabata), které obdrželo též plaketu za absolutně nejrychlejší štafetu této soutěže za dosažený čas 2:21,71.

Všichni plavající na závěr obdrželi dárkové tašky s drobnými dárky z Litomyšle. Velký dík patří všem, kteří se podíleli na zajištění této akce – Mětský úřad Litomyšl, Městské služby s.r.o. Litomyšl, Kubík, a.s Litomyšl, Litex Litomyšl, Figurky – poháry – L. Kumpoštová, HRG tiskárna, STORY DESIGN, a.s. Litomyšl, VČE montáže, a.s. Litomyšl a ČEZ, a.s. Závodníkům a školám děkujeme za účast a těšíme se opět na další ročník této soutěže ve školním roce 2015/ 2016.

PLAKÁT:pdf(432.82 kB)

VÝSLEDKY:pdf(1011.32 kB)


AQUA FIT-DANCE 18. 4. 2015

Městský bazén Litomyšl zve všechny příznivce cvičení ve vodě - ženy i muže - na sobotní mimořádnou akci AQUA FIT-DANCE – 18. dubna 2015. Začátek cvičení je v 10:45 h a trvá 1,5 h čistého času, vstup do šaten umožněn v 10:30 h. V rytmu hudby si užijete cvičení se Zuzkou a Dášou v mělké i hluboké vodě, s pomůckami i bez pomůcek, jednotlivě, ve dvojicích i ve skupinách. Cílem je dát si příjemně do těla a zapomenout na všední starosti. Vstupenky v předprodeji jsou k dostání na recepci v době plavání pro veřejnost, cena je 130,-Kč a v den konání 150,- Kč. Neváhejte, kapacita omezena. Přijďte aktivně prožít část soboty do litomyšlského bazénu, těšíme se na vás.

 

PLAKÁT: pdf (pdf, 166,24 kB)


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 | »