Plavecká školní liga

PŠL LITOMYŠLSKA - ŠK. ROK 2018/ 2019

2. KOLO 3. 4. 2019

Ve středu 3. 4. 2019 proběhlo v Městském bazénu 2. kolo Plavecké školní ligy Litomyšlska. Účast byla bohužel slabší, soutěžily pouze 3 školy - ZŠ Zámecká Litomyšl, ZŠ U Školek Litomyšl a ZŠ Dolní Újezd. Plavců bylo pro soutěžení naštěstí dostatek (71) a tak závody proběhly dle pravidel s možností vybrat družstva pro postup do superfinále do Rychnova nad Kněžnou, které se bude konat v pátek 26. 4. 2019. Zároveň se rozhodlo po součtu bodů po 1. a 2. kole i o výhře bazénu zdarma pro vítězné školy - poukaz na 3 hodiny pobytu v bazénu získala ZŠ Zámecká, 2 h vyhrála ZŠ Dolní Újezd a 1 hodinu ZŠ U Školek. Vítězům blahopřejeme, děkujeme za přízeň a těšíme se na úspěšnou reprezentaci litomyšlského plavání škol v Rychnově nad Kněžnou. Do superfinále postupují družstva s nejlepším časem v 1. nebo 2. kole. Jsou to - za 6. třídy - ZŠ Zámecká a ZŠ Dolní Újezd, za 7. třídy - ZŠ Zámecká a ZŠ U Školek, za 8. třídy - ZŠ Zámecká a ZŠ TGM, za 9. třídy - ZŠ Zámecká a Gymnázium A. Jiráska. Hodně zdaru!

VÝSLEDKY 2. KOLA PŠL LITOMYŠLSKA:pdf (pdf, 100.54 kB)

1. KOLO 8. 11. 2018

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se uskutečnilo v Městském bazénu v Litomyšli 1. kolo Plavecké školní ligy Litomyšlska. Soutěžilo 105 žáků ze 6 přihlášených škol. Jednalo se o tradiční štafetové plavání smíšených čtyřčlenných družstev žáků 2. stupně ZŠ a víceletého gymnázia. Děkujeme za pěknou účast i výkony a těšíme se opět při dalším kole ve tředu 3. dubna 2019.

VÝSLEDKY 1. KOLA PŠL LITOMYŠLSKA:pdf (pdf, 96.88 kB)  

SUPERFINÁLE 2018 V LITOMYŠLI - ŠK. ROK 2017/2018

V pátek 11. května 2018 Městský bazén Litomyšl hostil superfinále PŠL. Soutěžit přijeli nejúspěšnější žáci 2. stupně ZŠ a víceletých gymnázií z oblastí Rychnovska, Orlicko-Ústecka a Litomyšlska. Konkrétně bylo pozváno 11 škol a cca 100 žáků se svými učiteli – ZŠ Fr. Kupky Dobruška, ZŠ Javornická Rychnov n. K., ZŠ Masarykova Rychnov n. K., ZŠ Dobrovského Lanškroun, Gymnázium F. M. Pelcla Rychnov n. K., ZŠ Bratří Čapků Ústí n. O., ZŠ Jiráskova Vysoké Mýto, Gymnázium Ústí n. O., ZŠ Zámecká Litomyšl, Gymnázium A. Jiráska Litomyšl a ZŠ Dolní Újezd. Pozvání přijalo i vedení krytého bazénu z Rychnova n K., kde se tato soutěž před 8 lety zrodila. Hlavní organizátorkou soutěže je stále p. Jana Kotyzová z rychnovského krytého bazénu. Díky spolupráci s plaveckými školami v Ústí nad Orlicí a Litomyšli se soutěž rozšířila dále a soutěžení se tak mohlo stát pestřejším a zajímavějším. Jedná se o štafetové plavání smíšených čtyřčlenných družstev, plave se 4 x 50 m volným způsobem bez startovního skoku. V průběhu školního roku se plave oblastně, v Rychnově n. K. 4 x, v Ústí n. O. a Litomyšli 2 x a superfinále se pak v květnu koná v jednom ze 3 bazénů jmenovaných oblastí. Každou soutěž provází vyhodnocení a předání cen. Díky sponzorům jsme mohli nejlepším plavcům předat velmi pěkné ceny – skleněné trofeje, medaile, diplomy, sladkosti a další. Tímto ještě jednou velmi děkujeme za podporu panu starostovi a Městu Litomyšl, Městským službám Litomyšl, firmě Kubík Litomyšl, Chocco Caffé Litomyšl, firmě Litex Litomyšl, Pekárně Nopek Vysoké Mýto a Choceňské mlékárně. A kdo vyhrál? Myslím, že všichni, kteří přijeli, zúčastnili se a nějakým způsobem akci zajistili nebo podpořili. Všem patří velký dík.

VÝSLEDKY SUPERFINÁLE PŠL 2017/2018:pdf (pdf, 133.75 kB)