Plavání pro batolata - Ráček

Aktualizace 14. 6. 2024:

V pondělí 17. 6. se s kojenci a batolátky sejdeme na poslední lekci v tomto školním roce. 

Přihlášky na další kurzy v novém školním roce najdete na našich stránkách již začátkem srpna 2024. Doporučujeme se ozvat a poslat přihlášku včas, neboť je o zářijové kurzy většinou velký zájem (budeme začínat pravděpodobně 23. září 2024). 

Děkujeme za Vaši přízeň a krásné společné chvíle, které jsme spolu s Vámi a Vašimi dětmi mohli zažít. Budeme se těšit na další setkávání nejen u vody :-) 

Krásné léto, hezké prázdniny a vydařené dovolené!

Aktualizace 10. 5. 2024:

Milí rodiče, v pondělí 13. 5. začínáme další kurz. Pro někoho úplně nově, pro další se jedná již o kurz pokračující. Na první lekci prosíme nováčky o odevzdání originálu přihlášky na recepci, pokud ještě neodevzdali. Časový rozpis byl zveřejněn již v pondělí - najdete níže.

Všichni si prosím připomeňte pravidla a doporučení - viz níže. Pokud potřebujete, neváhejte zavolat na telefon 606 051 995. Opět vyzdvihujeme potřebnost a nutnost osprchování se a umytí mýdlem bez plavek na bazénu bezprostředně před lekcí.

Přejeme si, abychom společně strávili ve vodě hezké chvíle ve zdraví a pohodě a společně jsme dokázali děti naučit vodu respektovat i milovat. Těšíme se na Vás.

Aktualizováno 10. 4. 2024:

NABÍDKA DALŠÍHO KURZU PLAVÁNÍ NA 5 LEKCÍ

Vážení rodiče, pokud máte zájem od 13. května s námi plavat s kojenci a batolátky, ozvěte se prosím nejpozději do 22. dubna! Kurz bude zkrácený na 5 lekci a je určen začátečníkům i pokročilým. Podle zájemců vytvoříme skupinky a upřesníme Váš čas zde na webu. Plaveme v pondělí dopoledne od 8:15 do 11:45 h a poslední lekce bude 17. června 2024. OSTATNÍ INFORMACE NA PŘIHLÁŠCE A PŘÍPADNĚ I TELEFONU 606 051 995. Těšíme se na Vás.

Plaváčci, kteří s námi už nyní plavou a chtějí pokračovat, nemusí znovu k dětskému lékaři, ale je třeba svůj zájem o pokračování potvrdit na recepci podpisem na 8. lekci (při nemoci případně 9. lekci) a následně včas uhradit.

Nové uchazeče prosíme, aby co nejdříve odevzdali přihlášku potvrzenou lékařem (lze oskenovat a poslat na batolata@mslit.cz), včas uhradili a originál přinesli na 1. lekci 13. 5. 2024.

PŘIHLÁŠKA JARO 2024 - PONDĚLNÍ KOJENCI A BATOLATA:   pdf (193.09 kB)

Zveřejněno 29. 1. 2024:

Vážení rodiče, pokud jste platili převodem a potřebujete doklad pro vaši zdravotní pojišťovnu, lze potvrdit jednoduchý formulář vaší pojišťovny (zjistěte u své ZP). Vyplněný formulář si přineste na recepci a tento doklad účastníkům pravidelných kurzů zde potvrdíme. Jako vzor přikládáme tiskopis pojišťovny - VZP.

Pokud jste platili přímo na recepci bazénu, máte v ruce příjmový doklad z poklady a další potvrzení od nás již pravděpodobně nepotřebujete.

POTVRZENÍ O ÚHRADĚ PRAVIDELNÉ POHYBOVÉ AKTIVITY - VZP:  pdf (pdf, 645.51 kB)

Aktualizováno 24. 1. 2024:

Hlavní informační cestou jsou webové stránky bazénu a Plavecké školy Ráček. Doporučujeme kontrolovat nejlépe každou neděli před pondělním plaváním.

Omluvenky prosím zasílejte na e-mail: batolata@mslit.cz

Připomínáme TERMÍNY, kdy se lekce plavání kojenců a batolátek nekonají - jedná se o sanitární dny, školní prázdniny a svátky - viz. níže.

PŘEHLED SANITÁRNÍCH DNŮ (KOJENCI A BATOLATA SE NEKONAJÍ): 5. 2., 4. 3., 8. 4., 6. 5., ZMĚNA - SANITÁRNÍ DEN BUDE 10. 6. 2024

ZMĚNY VYHRAZENY!

 

DŮLEŽITÉ POKYNY K PLAVÁNÍ S MALÝMI DĚTMI: 

1/choďte včas - do bazénu, prosím, přijďte minimálně 20 min předem, abyste stihli v klidu připravit na plavání Vaše děťátko i sebe. Na recepci předložíte plavenku a vyzvednete si čip od skříňky; u zrcadel vložíte obuv do sáčku, který si umístíte do skříňky, vyzvednete si podložku; u skříněk odložíte oděvy a uzamknete čipem; větší děti mohou použít nočník; zabalení do ručníku se s děťátkem přemístíte do sprch 

2/ hygiena - předem upozorňujeme na NUTNOST A STRIKTNÍ DODRŽOVÁNÍ SPRCHOVÁNÍ BEZ PLAVEK A POUŽITÍ MÝDLA (U DĚTÍ I DOSPĚLÝCH) a to bezprostředně před každým vstupem do bazénu i po každém použití toalety - CHRÁNÍTE TAK PŘEDEVŠÍM ZDRAVÍ SVÝCH DĚTÍ! Před sprchováním použijte wc a větší děti nočník; osprchujte nahaté děti, tekoucí voda většinou vyvolá čůrání dětí, což je přirozené a vpořádku, následně omyjte děti mýdlem a opláchněte vodou, děti můžete lehce osušit a TEPRVE NAKONEC navlékněte SPECIÁLNÍ PLENKU do vody nebo speciální plavky pro batolata s přiléhavou gumičkou. Před sprchováním DOSPĚLÝCH můžete dítě odložit do připravené postýlky (v pánské sprše je na odložení dítěte podložka), která je umístěna hned vedle sprch.

Plavky po každém plavání vyperte v teplé vodě s pracím prostředkem a mějte vždy před každou další lekcí čistě vyprané.

3/ všude se pohybujte opatrně a neběhejte, i když jste se případně opozdili. Dbejte na možnost uklouznutí, chodící děti voďte za ruku a nenechávejte je běhat samostatně, své dítě mějte neustále pod dohledem.

4/ručník, mýdlo (tašku) lze odložit do skříněk v bazénové hale nebo na lavičky u dětského bazénu

5/na suchu u dětského bazénu vyčkejte na další pokyny instruktorky dětského plavání nebo plavčíka; na veškeré dotazy rádi odpovíme, neváhejte se zeptat nebo cokoliv konzultovat 

6/po skončení lekce doporučujeme dítko zabalit do osušky včetně hlavičky

7/do vody s děťátkem smí pouze jedna osoba; pro sourozence je třeba mít zajištěné hlídání ve vestibulu bazénu; další doprovod k bazénu smí být na suchu, po odložení oblečení v šatně - jen v tričku, kraťasech nebo sukni

8/po ukončení lekce, osprchování, osušení a obléknutí opustíte skříňku a necháte ji odemknutou; vrátíte podložku zpět k zrcadlům, odevzdáte čip na recepci a vyzvednete si plavenku

9/aklimatizace ve vestibulu - ve vestibulu setrvejte ze zdravotních důvodů minimálně 15 min; prostor je určen především ke svačení a občerstvení; nenechávejte své děti bez dozoru, pozor na dveře a nedalekou silnici

10/ užijte si hezké chvíle s Vaším děťátkem na bazénu ve zdraví a pohodě

 

Předem děkujeme za dodržování uvedených pravidel!

 

Budeme se snažit Vás provázet, naučit Vaše děti hezkému vztahu k vodě, vychovat respekt z vody a rozvíjet přirozený pohyb ve vodě, na vodě i pod vodou... Vaše instruktorky dětského plavání - Dagmar Marková, Dagmar Stránská, Katka Kalousková - Plavecká škola Ráček Litomyšl.

Dotazy a omluvenky směřujte, prosím na e-mail: batolata@mslit.cz

 

DOPORUČENÍ: V provozní době pro veřejnost můžete bazén navštívit i sami dle běžného ceníku a to S DĚTMI OD 1 ROKU (nutno doložit věk kartičkou pojišťovny!) Více informací ke vstupu najdete v aktualitách a provozní době.