Plavání pro seniory

UPOZORNĚNÍ:

Zájemcům o cvičení ve vodě pro seniory oznamujeme, že v březnu vynecháme dva čtvrtky a to 9. března z důvodu jarních prázdnin a 23. března z důvodu výuky studentů VOŠ a SPGŠ Litomyšl. 

Shrnutí:

V březnu CVIČÍME: 2. 3., 16. 3. a 30. 3.

V březnu NECVIČÍME: 9. 3. a 23. 3.

Děkujeme za pochopení.

Milí senioři,

cvičení ve vodě pokračuje i v r. 2023, stále ve ČTVRTEK od 12 h.

Bazén však můžete navštívit dle běžného ceníku (pro seniory sleva) i o prázdninách a po celý rok v provozní době pro veřejnost. Těšíme se na Vás.

PŘEJEME PEVNÉ ZDRAVÍ A STÁLOU CHUŤ CVIČIT A PLAVAT!

 

Ve školním roce 2022 - 2023 cvičíme od 29. 9. pravidelně ve ČTVRTEK OD 12 H.

Necvičí se ve svátcích ani o školních prázdninách. Hlavní informační cestou jsou tyto webové stránky, sledujte si je pravidelně, prosím!

Náhlé změny budeme psát sem, případně do aktualit.

S sebou ručník, mýdlo, plavky a dobrou náladu. Těšíme se na Vás!

OBECNÉ INFORMACE

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, neplavci však musí upozornit instruktorku a cvičí pouze v 1,2 m.  Požadujeme souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě. 

PŘIHLÁŠKA - CVIČENÍ VE VODĚ PRO SENIORY:  pdf(pdf, 142.79 kB)