Historie akcí

PLATBY ÚTERNÍCH KURZŮ PLAVÁNÍ

V pátek 15. 10. je pokladna otevřena od 10:30 h. Přihlášení uchazeči do úterních odpoledních kurzů plavání mohou začít hradit na pokladně částky za děti a mládež do 18 let 1 080,- Kč a za dospělé 1 620,- Kč. Jedná se o 9 lekcí, kurz končí před Vánoci. Nový kurz začíná 26. 10., příští týden 19. 10. zbývá poslední náhrada - lekce z předchozího kurzu.


AKTUALIZACE PŘIHLÁŠEK DO ODPOLEDNÍCH KURZŮ PŠ RÁČEK OD 12. 10. OSOBNĚ

DALŠÍ ÚTERNÍ ODPOLEDNÍ KURZY 

Vážení rodiče, další úterní kurzy pro děti a mládež a dospělé plánujeme od 26. října. Jelikož byl velký zájem a všem jsme v září vyhovět nemohli, bude možnost nyní zařadit i zájemce, kteří s námi ještě neplavali. Vytvoříme nové skupiny dle věku a dovedností. Do dalších kurzů je nutné se znovu přihlásit - VŠICHNI, KDO MAJÍ ZÁJEM, podpisy přihlášek proběhnou od 12. října od 15 h ve vestibulu bazénu – osobně u D. Markové. Platit lze až od 15. 10. pouze na pokladně bazénu (kartou nebo v hotovosti). Platit se bude pouze 9 lekcí, tedy do konce kalendářního roku, cena 1 080,- Kč (dospělí 1 620,- Kč). Je třeba brát zřetel na přetrvávající požadavek testování. Zvažte váš zájem, budeme se i nadále rádi věnovat vašim dětem, mládeži i dospělým. Nelze tedy posílat přihlášky e-mailem ani platby na účet. Kapacita je omezena. Případné dotazy na tel.č. 606 051 995. Děkujeme za pochopení.   


PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST 2021- 6. 10. 2021- SOUTĚŽÍCÍ ZDARMA

Městský bazén Litomyšl je opět přihlášen do plavecké akce pro širokou veřejnost „Plavecká soutěž měst“. Jedná se o jubilejní 30. ročník, který proběhne ve všech přihlášených bazénech v ČR ve středu 6. října. Od roku 2012 jsme jediný rok nevynechali a soutěž jsme společně s vámi přivedli až k vítězným pozicím, v roce 2018 a 2019 byla Litomyšl v kategorii měst do 25 tis. obyvatel první.

UPŘESŇUJEME podrobnosti: Podmínkou účasti zůstává doložení testování nebo očkování při vstupu na bazén - viz. naše stránky - aktualita ze dne 27. 8. - podmínky pro vstup na bazén. Samotest je k zakoupení i na bazénu (1ks/ 50,- Kč), soutěžící si hradí sám.

Akce se bude konat ve středu 6. 10. od 8 h do 20 h. Od 8 do 11 h bude bazén vyhrazen pro ZŠ a MŠ. Pro veřejnost včetně seniorů bude otevřeno od 11 h do 20 h.

Je třeba uplavat 100 m volným způsobem, bez startovního skoku, měří se čas (u seniorů a dětí do 7 let není důležitý čas, ale účast, po uplavání získávají plný počet bodů bez ohledu na čas, dětem lze poskytnout i pomůcku). Soutěžící od 8 do 60 let jsou bodováni dle zaplavaného času dle daných tabulek pro muže a ženy. Všichni soutěžící mohou pobýt 1,5 h zdarma, obdrží diplom a malý dárek.

Věříme, že tento den v litomyšlském bazénu zasvětíme osvětě kondičního plavání a na akci vás tímto srdečně zveme. Zúčastnit se mohou školy i jednotlivci, zkrátka každý, kdo má chuť akci podpořit, uplave 100 m volným způsobem na čas a dle svého výkonu přispěje cennými body do celkového součtu městu Litomyšl. Senioři nad 60 let získávají uplaváním 100 m bez ohledu na čas plný počet bodů! Trénujte, přijďte zdarma 6. 10. zaplavat a porovnat své časy z předchozích let. Všichni účastníci obdrží diplom. A hlavně, plavejte pravidelně, pro radost a svou dobrou fyzickou i psychickou kondici. Kdo soutěžit nechce, může bazén též 6. 10. navštívit a uhradí běžné vstupné. Těšíme se na vás.


KURZY PLAVÁNÍ PŠ RÁČEK - PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK

Příprava kurzů v následujícím školním roce je závislá na situaci a opatřeních souvisejících s omezením provozu bazénů. Již 2 školní roky zpět jsme řádně neplavali. V roce 2020 jsme stihli doplavat pouze lekce batolat. U úterních odpoledních kurzů nám zbývá doplavat ještě 6 lekcí ze šk. roku 2019/2020 a 1 lekci dospělých.

Po dohodě s vedením jsme se rozhodli kurzy připravit a budeme doufat, že následující školní rok proběhne tak, jak jsme byli zvyklí dříve. Pravděpodobně nás však nemine testování či doložení potvrzení o očkování. U batolat bude změna pouze v platbě (hradit se bude 2x 900,- Kč - viz. přihláška) a přihlášené děti rozdělíme podle věku do nových skupin. Je třeba kontaktovat p. Stránskou (777 139 646, batolata@mslit.cz) a včas odevzdat přihlášky potvrzené lékařem, věk dětí je 6 měsíců - 2,5 roku. Batolata zahájíme 6. 9. 2021. U odpoledních úterních kurzů (pro děti od 3 let - rodiče s dětmi, od 6 let - plavání hrou, zdokonalovací kurzy pro děti , mládež a dospělé) vyžadujeme též přihlášky od všech zájemců - těch, kteří již chodili, i těch, kteří chtějí zapsat do náhradníků - posílejte na plaveckaskola@mslit.cz. Ti, kteří mají u nás ještě 6 lekcí, platit v září nebudou, náhradníci, pokud jim potvrdíme přijetí, uhradí zatím pouze 6 lekcí (720,- Kč). Úterní kurzy chceme zahájit 7. 9. 2021. Další kurzy budeme plánovat později. Pro bližší informace můžete zavolat p. Markové na 606 051 995. Děkujeme za pochopení, těšíme se na spolupráci a lepší dny s celkem skromným přáním - ať můžeme plavat i v krytém bazénu po celý následující školní rok.

PŘIHLÁŠKY PRO BATOLATA - 25. 8. příjem ukončen, kurz naplněn

PŘIHLÁŠKA - ÚTERNÍ ODPOLEDNÍ KURZY:  pdf(pdf, 135.25 kB) - příjem přihlášek ukončen 31. 8.


VÝSLEDKY PLAVECKÉ SOUTĚŽE MĚST 2020

Děkujeme všem soutěžícím za účast, Litomyšl získala z 15 měst do 20 tis. obyvatel hezké 4. místo (217 soutěžících, 3843 bodů). Více informací najdete v odkazu "Soutěže". 


PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST 2020

Plavecká soutěž měst se letos uskuteční již ve středu 30. ZÁŘÍ a to v rámci Evropského týdne sportu. Vzhledem k omezeným možnostem škol se zúčastnit letošního ročníku upozorňujeme na organizační změnu - PRO VEŘEJNOST JE MOŽNOST ÚČASTI ROZŠÍŘENA OD 7 H DO 20 H - TEDY PO CELÝ DEN BEZ OMEZENÍ. Kdo se zúčastnit nechce, platí běžné vstupné. Kdo se zúčastní a zaplave na čas 100 m libovolným způsobem (bez startovního skoku), může přispět cennými body do celkového součtu pro město Litomyšl a zároveň může pobýt ZDARMA 1,5 h, v provozu budou všechny atrakce litomyšlského bazénu. Senioři nad 60 let obdrží po uplavání 100 m (4x 25m bazén) bez ohledu na čas plný počet bodů. Účastníci dále obdrží diplom a silikonový náramek BeActive věnovaný Českou asociací sportu pro všechny. Jsme si vědomi, že letos je situace velmi složitá. Do bazénu by měli chodit pouze zdraví a zodpovědní lidé. Nepotřebujeme za každou cenu vyhrát, ale byli bychom rádi, kdyby plavání zůstalo součásti našich životů. Jde především o propagaci kondičního plavání a zároveň o soustavné udržovaní fyzické i psychické kondice. Všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na setkávání s vámi. 


DECIMUŽ 2020 - 28. SRPNA

Vážení návštěvníci, v pátek 28. 8. v 17 h startuje na litomyšlské plovárně plavání závodníků akce Decimuž 2020. Tímto vás předem upozorňujeme na související jistá omezení. Velký bazén 50 m a skákadla budou uzavřena v čase od 16:45 h do cca 17:45 h (do odplavání startujících). Dále prosíme v tomto čase o volný prostor na chodníku od pokladny (hlavní brány) až po vstup do 50 m bazénu, kudy budou závodníci vybíhat směrem k parkovišti. Upozorňujeme též na uzavření části parkoviště po celý den. Děkujeme za pochopení a věříme, že pro řadu z vás tato akce může být i příjemným zpestřením závěru prázdnin. Těšíme se na vás.


NAHŘÁTÍ VÝPLAVOVÉHO BAZÉNU OD STŘEDY 4. 12.

Návštěvníkům oznamujeme, že se opět mohou těšit na teplý výplavový bazén. Podzimní otužování po měsíci bylo ukončeno v úterý 3. 12. a od středy 4. 12. má voda cca 27 °C. Statečným chladnomilným návštěvníkům blahopřejeme ke skvělým výkonům ve studené vodě - dostali jsme se postupně na 12, 5°C. Akci rádi zopakujeme pravděpodobně v únoru. Teplomilným návštěvníkům nabízíme relax ve výplavovém bazénu s možností perličkové masáže. Těšíme se na vás.


PODZIMNÍ OTUŽOVÁNÍ

Návštěvníkům oznamujeme, že od nedělního večera je vypnutý ohřev výplavového bazénu a od úterý 5. 11. zahájeno podzimní otužování. Milovníkům teplé vody děkujeme za pochopení a všem přejeme při otužování hodně zdaru a pevné zdraví do sychravých dnů. Nahřátí na původní teplotu předem oznámíme. Na teplou vodu venku se můžete těšit pravděpodobně opět od prosince. Těšíme se na vaši návštěvu.

OTUŽOVÁNÍ:  pdf (pdf, 263.41 kB) 


PRÁZDNINOVÝ REŽIM - 28. - 30. 10. 2019 - PRO VEŘEJNOST 8 - 21 H

Jen připomínáme, že v době státního svátku (28. 10.) a podzimních prázdnin (29. - 30. 10.) přecházíme na tzv. "prázdninový režim", bazén bude otevřen pro veřejnost od 8 do 21 h. Ranní kondiční plavání, kurzy plavání (batolata Ráček, úterní odpolední kurzy) ani organizovaná cvičení (aqua fitness) se NEKONAJÍ. Děkujeme za pochopení.


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 | »